2012-10-20

Välisministeerium: vältige Midsomeri maakonda reisimist

Välisministeerium lisas täna Suurbritannia reisiinfosse hoiatuse, mis soovitab võimalusel vältida Midsomeri maakonna külastamist. «Kuna murettekitavatel teadetel Midsomeris aset leidvate mõrvade kohta ei paista tulevat lõppu, leidsime, et Suurbritanniasse reisivate inimeste hoiatamine on vajalik,» kommenteeris täiendust ministeeriumi esindaja.

«Suurbritanniasse reisimine on üldjuhul ohutu ning probleemidevaba,» seisab ministeeriumi reisiinfo lehel, millele järgneb aga teade: «Samas mõrvaohu tõttu välisministeerium ei soovita reisida Midsomeri maakonda, kus on enam kui 15 aasta jooksul aset leidnud arvukalt mõrvu. Ühtlasi soovitame vältida maakonnalinna Causton'i külastamist.»

Ühtekokku on välisministeerium praeguseks välja andnud hoiatusi 76 riigi kohta, neist euroopas lisaks Suurbritanniale ka Albaania, Moldova, Kosovo ja Kreeka. Täielikult vältida ning lahkuda soovitab välisministeerium 9 riigist – Afganistan, Jeemen, Kongo Demokraatlik Vabariik, Liibüa, Lõuna-Sudaan, Mali, Süüria, Somaalia ja Tšaad.

Kommentaare ei ole: