2004-01-15

Valitsus otsustas ühendada raadio ja televisiooni

Oma nelja-päevasel arutelul kiitis Eesli Vabariigi valitsus heaks plaani ühendada raadio ja televisioon. Heakskiidu saanud ajakava kohaselt peaksid kõik praegu kasutusel olevad raadio- ja teleseadmed olema ühtsete raadio-teleaparaatide vastu ümber vahetatud 1. maiks, mil Eesli liitub Evroopa Liiduga.

"Need olid pingelised neli päeva," sõnas rahandusminister Taavi Veskinägi. "Otsus ei tulnud väga kergelt, kuid meie kasuks räägib ajalooline kogemus, et inimesed on varemgi omi raadioaparaate kogumispunktidesse ära toonud."

Alates esmaspäevast on kõigis omavalitsustes avatud kogumispunktid, kuhu tuleks oma tele- ja raadioaparaat ära tuua. Vastu antud tseki ettenäitamisel on võimalik sobivast elektroonikatarvete kauplusest aga endale valida välja uus, ühtne tele- ja raadioaparaat. Kõiki, kes vabatahtlikult omi raadioid ja telereid välja ei vaheta, ootab kopsakas rahatrahv ning kuni kolmeaastane raadio-telekeeld.

Samuti oli arutlusel 2007. aastaks plaanitud ühise raadio-telemaja ehituse rahastamine. Leiti, et kui ehituse finantseerimisel tekib probleeme, lastakse käiku tagavaraplaan, mille kohaselt tuleb kõigil raadio-teleri omanikel etteantud ehitusjooniste järgi ise oma aparaadile maja ehitada.

Kommentaare ei ole: