2005-12-18

Aastavahetusel minnakse üle suveajale

Vastavalt majandus- ja kommunikatsiooniministeerumi asekantsleri määrusele RS-12:77SSR/14 käesoleva aasta 28. oktoobrist, hakatakse minema üle suve- ja talveajale aastavahetustel.

Kellakeeramine aastavahetustel hõlbustab tunduvalt üleminekuid, kuna kodanikud ei pea enam meeles pidama kuupäevi, millal kella tuleks keerata ning saab kokku hoida miljoneid maksumaksjate raha, mis praegu kulub iga-aastastele teavituskampaaniatele.

Leevendamaks ebameeldivusi, mis tulenevad ajaerinevustest naaberriikidega, luuakse piiriületuspunktidesse ajaühtlustuskambrid, kus piiriületajad saavad veeta ajaerinevusest tingitud tunnid ning harjuda ajavahega. Samuti suunatakse Eesti õhuruumi sisenevad lennud ajaühtlustusmarsruutidele.

Sel aastavahetusel minnakse üle suveajale - täpselt südaööl tuleks kellad keerata kolm tundi edasi. Järgmisel aastavahetusel minnakse aga tagasi talveajale, mil kell 00:00 keeratakse kellad tagasi kolm tundi.

Ministeeriumil on aga seniks kaks aastat aega, et pakkuda välja lahendused probleemidele, mis võivad tekkida talveajale üleminekul kahest üksteisele järgnevast aastavahetusest ning võimalikust ekslikust teistkordsest kellakeeramisest, kui kell saab taas 00:00.

Kommentaare ei ole: