2008-10-12

Võru postkontorist saab mošee

Kolmest homme müüki minevast Eesti Posti kontorihoonest Lõuna-Eestis on Võru postkontorile olemas ka juba ostja ‒ Eesti Evangeelse Islamikiriku peaimaami Eldar-Oliver Mohhamedšini sõnul oleks nad rohkem küll rõõmustanud mošee rajamise üle Tallinnasse, ent ka Võru on linn ja globlaase islamirevolutsiooni mõõtmeis pole 250 km märkimisväärne vahemaa.

Eesti Posti nõukogu esimehe Meelis Atoneni sõnul on asunud ettevõte üle vaatama oma kinnisvaraportfelli ja müüakse maha need hooned, mida ettevõte oma põhitegevuseks ei vaja. Atoneni sõnul ei pea aga võõrandatavate postkontorite senised kliendid muret tundma, sest samades asukohtades jätkatakse postiteenuste osutamist juba koostöös uute omanikega. Võrus lisandub aga naissoost postkontorikülastajatele nõue katta oma nägu ning kõik kehaosad peale labakäte.

Eesti Post tegeleb hetkel ka kinnistute võõrandamisega Tallinnas, Narva mnt 1 ja Tartus, Vanemuise 7. Mõlema linna postimaja omandamise vastu on seni tundnud huvi muuhulgas ka üks tuntud tundmatuks jääda sooviv kasiinoärimees. Neis postkontoreis eraldataks postiteenuste osutamiseks samuti omaette ruumike, ent hasartmängude korraldajatele kehtivad seadused nõuaksid edaspidi postkontorikülastajate isikute tuvastamist ja seaksid nende vanuse alampiiriks 21 eluaastat.

Täiendavate ressursside leidmiseks võib ettevõte pärast oma kinisvaraportfelli revideerimist asuda üle vaatama ka teiste ettevõtete kinisvaraportfelle, lisas Atonen.

Kommentaare ei ole: