2009-08-28

Tšetšeenias plahvatas neli miilitsat

[Foto: Postimees]25. augusti lõuna paiku toimus kurioosne sündmus kolme kilomeetri kaugusel Groznõist. Alkunasi väikelinnas plahvatasid täpselt keskpäeval kõik neli linnakese miilitsat.

Kaks korravalvurit Rashim Tugullajev ja Vitali G plahvatasid politseijaoskonna vastmuretsetud patrullautos Vaz 2103, miilitsaseersant Karim Hulludabartijaetv turul arbuusileti juures ning jaoskonna ülem miilitsamajor Gennadi Vasjuk keset kolmanda astme ülekuulamistoimingut, mille käigus ta parajasti proovis tõsta üles palgalise koristaja Valentina Pissarenko seelikut.

Tšetšeenia miilitsaülem kindral Grigorjev avaldas lühikeses pöördumises kaastunnet plahvatanute omastele ning tuletas hea sõnaga meelde eriti major Vasjuki, kes olevat olnud piirkonna miilitsajõudude au ja uhkus ning üks vähestest, kes oli tegelikult sooritanud autojuhieksami, mitte ostnud load lammaste eest.

Grigorjev avaldas arvamust, et süüdlased - kellesks tõenäoliselt on kadunud terrorist Islam Bugurdavaiievi vaim, saavad õiglase kohtu ette toodud ning ka kariststud. "Ei mingeid neitsisid Bugurdavaiievile!" lõpetas Grigorjev.

Seni lahenduseta ning pealtnäha iseeneslik miniplahvatusmaraton meenutab eelmisel kuul Jakartas toimunud juhtumit kui kuus töötut keelpillihäälestajat süttisid simultaanselt põlema ning põlesid vaatamata kohaliku tuletõrjekomando ennastsalgavatele püüdlustele kuus tundi tasase leegiga.

Autor: Mihkel Oras. Foto pole sündmustega seotud.

Kommentaare ei ole: